Atölyelerimiz

Atölyelerimiz> Duru Mutfak ve Sanat Atölyesi
Çocukların bilişsel, sosyal-duygusal, dil ve psiko-motor alanlarda gelişimlerini, yaratıcılıklarını ve üst düzey düşünme becerilerini geliştirmeleri amacıyla plastik, resim ve üç boyutlu sanatsal ürünler ortaya koymalarına imkan sunar. Fen, matematik ve sosyal becerilerini geliştirmek amacıyla kurabiye, reçel, turşu ve benzeri etkinliklerle günlük hayata yönelik uygulamalar yapılır.

> Duru Müzik, Dans, Jimnastik Atölyesi
Çocukların öncelikle psiko-motor becerileri, el-göz ve beden koordinasyonu uygun materyaller ve oluşturulan etkinliklerle desteklenir. Ayrıca ritim duygusunun geliştirilmesi hedef alınarak müzik etkinlikleri yapılır. Estetik duygularını geliştirmek ve disiplinler arası koordinasyonu fark etmeleri amacıyla dans etkinlikleri düzenlenir.

> Duru Drama ve Masal Atölyesi
Çocukların kendisini doğru ifade etme, kendine güven aşılama, sözel ya da bedensel ifade, yaratıcılık, iletişim ve problem çözme becerisi kazandırmak programın temel hedefleridir. Çocuk edebiyatı ve felsefesine dair eserlerle çocukların hayal dünyalarını geliştirmek hedeflenmektedir.

> Duru Sosyal Paylaşım Bahçesi
Toplumsal kültür, paylaşım, işbirliği, dayanışma ile sosyal becerilerini geliştirmek için farklı yaş grupları ve kültürleri ile bir arada olabilecekleri ortak bir yaşam alanıdır.

Whatsapp İletişim Hattı