Ortaokul Eğitim

Ortaokul EğitimEğitim Modeli


   Okulumuzda öğrencilerimizin ilgi ve ihtiyaçlarına göre zenginleştirilmiş programla düşünme becerileri, yaşam becerileri, duygusal ve sosyal gelişimi desteklenmektedir. Eğitim anlayışımızda disiplinli, sentezci, yaratıcı, saygılı ve etik zihinsel gelişime odaklanılmaktadır. Akademik süreçlerin takibi danışmanlık sistemi ile yürütülmekte sınava yönelik hazırlık ve takviye çalışmaları yapılmaktadır.


5. Sınıf Hazırlık Programı


   Öğrencilerimize Uluslararası bakış açısı ve yaşam alanı hazırlamak amacıyla akademik dilin kritik dönemi olan 5. Sınıfta İngilizce hazırlık programı uygulanmaktadır. Öğrencilerimiz her sınıf düzeyinde yoğun İngilizce eğitimi almaktadır. Öğrencilerimizin donanımlı ve fark yaratan bireyler olmalarını sağlamak amacıyla, ikinci Yabancı dil eğitimi verilmektedir. Fransızca, İspanyolca, Almanca dillerinden herhangi birini ikinci yapancı dil olarak seçmeleri istenmektedir. Okulumuzda eğitim öğretim Türk ve yabancı uyruklu öğretmenler tarafından verilmektedir.

Duru Akademik


   Duru Kolejinde uygulanan öğrenci merkezli eğitim sistemi bireye kendini geliştirme, farklı bakış açıları kazanma, ilgi ve yeteneklerini keşfetme olanağı sunar. Duru Koleji öğrencisi sadece sınavlara değil hayata da hazırlanır. Yeni nesil eğitim yaklaşımıyla  öğrencilerin akademik, sosyal kişilik ve psikolojik gelişimini destekleyen uygulamalarıyla yeni bir bakış açısı getirir.

Duru LKS Hazırlık Programı


    LKS hazırlığında öğrencilerin akademik gelişimi takip edilir. Danışmanlık sistemi ile destek programları hazırlanır. Hafta içi akşam ve cumartesi günleri ek çalışmalar yapılır. Çocukların ihtiyaçlarına ve akademik başarılarına göre çalışmalar planlanır.

 

Whatsapp İletişim Hattı