Anaokulu Eğitim

Anaokulu Eğitim  Okulumuz 3-6 yaş aralığındaki çocuklarımıza hizmet vermektedir. Anaokuluna özel iç ve dış bahçe, oyun alanı,yemekhanemiz,uyku odamız ve atolyelerimiz mevcuttur.Branş derslerimizi branş öğretmeni ile atolyelerinde işlenmektedir.
 

Eğitim Modeli
 Çocuklarımızın bireyselliklerini ve yeteneklerini ortaya koyabilecekleri duygusal ve bilişsel potansiyellerini gerçekleştirebilecekleri bir ortam sağlayarak çocukları bilişsel, sosyal ve duygusal açıdan ilköğretime hazırlamayı amaçlamaktadır. Okulumuzda; zekanın birden çok faktörü olduğu gerçeği üzerinde çalışan Howard GARDNER’ın “Çoklu Zeka Teoresi” nden geliştirilmiş olan “Aktif Öğrenme Modeli” ile Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programı temelinde High-Scope, Montessori, Quebec, Gymboree, Reggio Emilia , Gems, PYP , Scamper ve Proje Tabanlı Eğitim yaklaşımlarından, okulumuzun mevcut durumu ve eğitim ihtiyaçlarına göre uygun görülen bölümler ışığında karma bir program yaklaşımı benimsenmiştir.


Hazırlanan eğitim programı sınav ve mülakatla seçilen okul öncesi öğretmenliği bölümü Lisans mezun olan öğretmenler tarafından yürütülmektedir.

Okul öncesi eğitim döneminde; çocuklarımızın psikomotor, bilişsel, duygusal-sosyal, dil gelişimi ve öz bakım becerilerini desteklemeye ve geliştirmeye yönelik eğitim-öğretim ortamı hazırlanmıştır. Eğitimimizi; çocuklarımızın sevgi, saygı, işbirliği, yardımlaşma, paylaşma, kaynaşma, sorumluluk duygularının gelişmesine; bireysel farklılıkları dikkate alarak her çocuğu kendi özellikleri ile değerlendirerek okul öncesi eğitim etkinliklerimize çoklu zekâ kuramını da dikkate alarak yaparak-yaşayarak yani çocuklarımızın aktif bir şekilde öğrenmenin içinde oldukları öğrenme metodu ile gerçekleştirmekteyiz.

Okul öncesi eğitim birimi olarak okul öncesi döneminin insan hayatının temeli olduğunun bilincinden yola çıkıp çocuğun eğitiminin çevre ve bilginin etkileşimi olduğu gerçeğiyle; aile, okul, toplum üçgeni içinde gerçekleştirilen ve kişilik temellerinin atıldığı eğitimi, en yüksek standartlarda çocuklarımıza sağlamaktayız.
 

Çift Dilli Eğitim


  Dilin kritik gelişme döneminde günlük hayat içerisinde tüm gelişim alanlarına uygun olarak dil öğretimi yapılır. Anaokulunda Türk ve Anadili İngilizce olan yabancı uyruklu öğretmeneler ile çift dilli ve çift öğretmenle eğitim verecek olan Duru Koleji araştıran sorgulayan ve bireysel gelişime yönelik eğitim vererek öğrencilerini hayata hazırlayan, yaşam becerilerini geliştiren eğitim ortamı ve güçlü kadrosu ile devam ediyor.

Whatsapp İletişim Hattı